خود شما چند تا از جشن‌های تولدی که در کودکی برایتان گرفتند را در خاطر دارید؟ با دیدن عکس‌های کدام تولدتان بیشتر ذوق زده می‌شوید و بیشتر خاطره بازی می‌کنید؟ البته شما این موهبت را داشتید که اگر تولد خاطره‌انگیزی برای خودتان گرفته نمی‌شد، اینقدر در تولد خواهر، برادر و یا دیگر بچه‌های اقوام شرکت می‌کردید که حداقل چند جشن تولد به یاد ماندنی در ذهن‌تان ثبت شده است. اما برای کودکان امروز شما در خانواده‌های تک یا دو فرزندی شانس چندانی برای شرکت در تعداد زیادی جشن تولد به وجود نخواهد آمد. پس چه بهتر که حداقل جشن تولدی ساده، ارزان و در عین حال به یادماندنی برای خودشان برگزار کنید.

اگر به خاطرات خودتان هم مراجعه کنید متوجه می‌شوید که همان تزیین‌های ساده و شکیل جشن‌هایی که شرکت می‌کردید تاثیر زیادی در خاطرانگیز شدن آنها داشته است. پس اگر برنامه میزبانی یک جشن تولد در آینده نزدیک را دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. این 6 ایده ساده برای تزیین جشن تولد با بادکنک، شادی و نشاط را به میهمانی شما می‌آورد.

احتمالا تعجب نمی‌کنید که در این مطلب برای معرفی چند ایده ساده به سراغ بادکنک برویم. چرا که نه؟ بادکنک‌ها ارزان هستند و به راحتی قابل استفاده‌اند، تاثیر بصری جذابی هم دارند، کودکان نیز عاشق کلنجار رفتن با آنها و در نهایت وحشت کردن از ترکیدن آنها هستند! در ادامه چند ایده خلاقانه‌ای برای تزیین جشن تولد با بادکنک را معرفی می‌کنیم:

چند ایده تزیین تولد ساده با استفاده از بادکنک:

باغ بادکنکی:

این ایده برای جشن تولد‌های بیرون از خانه و در باغ یا حیاط مناسب است. کافیست شیئی چون قلاب یا هر چیز دیگری که به چمن آسیب نزند را در خاک فرو کنید. نخ‌ بادکنک را هم به این شیء ببندید.بند بادکنکی:

یک راه ساده برای تزیین بادکنک‌ها ایجاد یک بند بادکنکی است. ابتدا یک سوزن را نخ کنید. حالا کافیست مطابق شکل این نخ را به وسیله سوزن از نوک بادکنک عبور دهید. بهتر است از یک نخ ضخیم و محکم استفاده کنید. همچنین بهتر است دو سر نخ را طوری به دیوار نصب کنید که نخ کاملا کشیده و صاف نشود. اجازه دهید نخ به شکل یک منحنی کمان مانند در اتاق آویزان شود.


بادکنک‌ روی کیسه‌های تنقلات:

این ایده ساده بادکنک آرایی در جشن‌هایی که کودکان زیادی به آن دعوتند بسیار جذاب است. احتمالا در چنین جشن‌هایی با سفارش کیک تولد، تنقلات و خوراکی‌های مختلف مناسب برای جشن تولد، از این مهمانان کوچک پذیرایی می‌کنید. چه بهتر که در صورت امکان، خوردنی‌های هر یک از بچه‌ها را در پلاستیک یا کیسه‌ای قرار دهید و البته به هر یک بادکنکی ببندید تا بادکنک نیز به همراه خوراکی‌ها مال او شود. بسیاری از کودکان دوست دارند غنیمتی مثل بادکنک را پس از پایان جشن تولدی که در آن شرکت کرده‌اند، به همراه خود به خانه ببرند. با این ترفند شما آنها را از این دلهره که بادکنکی برای به خانه بردن به آنها نرسد نجات می‌دهید. در کنار این موضوع تلفیق رنگ‌های بادکنک‌ها و کیسه‌ها در تزیین جشن تولد نیز نقش بسزایی دارد. البته اگر به دنبال آسایش بیشتر هستید توصیه می‌کنیم از یک رنگ استفاده کنید تا شاهد جنگ بر سر رنگ‌ها بین کودکان نباشید!


تزیین بادکنک به شکل بستنی قیفی:

کافیست با استفاده از کاغذ رنگی و یا کاغذهای معمولی قیف درست کنید و آنها را با کمی چسب به بادکنک‌های باد شده بچسبانید. به همین سادگی چندین بستنی قیفی معلق می‌سازید.


تزیین بادکنک به شکل گل:

می‌توانید بادکنک‌ها را ابتدا مانند تصویر به هم ببندید و سپس آنها را به دیوار متصل کنید، و یا از ابتدا آنها را روی دیوار به این شکل بچسبانید. فقط در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید.


در پایان این نکته را هم گوشزد می‌کنیم که برای اینکه بادکنک‌های باد شده به طرف بالا حرکت کند باید از گاز بی خطر هلیوم برای باد کردنشان استفاده کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از گاز شهری یا گاز پیکنیک برای باد کردن آنها استفاده نکنید. البته تقریبا برای اجرای هیچ یک از ایده‌های ذکر شده در این مطلب نیازی به این کار ندارید. شما می‌توانید خودتان بادکنک را باد کنید و فقط با استفاده از چسب، بادکنک‌ها را به هر جایی که دوست داشتید، دیوار یا سقف، بچسبانید. استفاده از چسب‌های دوطرفه کار شما را ساده تر نیز می‌کند.